Protecția de umeri Gilbert XP500 Body Armour este concepută pentru jucătorii de rugby care caută protecție suplimentară la contact și la placaje. Designul ergonomic oferă amortizare țintită pentru umeri, bicepși, stern și spate, pentru o acoperire adaptată jocului.
Construcția cu panouri ergonomice și sistemul modelat 3D favorizează o senzație de flexibilitate și libertate de mișcare, cu efect de a doua piele. Materialul ușor de compresie ajută la susținerea mușchilor, iar inserția Fastwick Dry contribuie la evacuarea umidității și la confort în timpul efortului.
Acest model pentru adulți este realizat din poliester reciclat și este conceput în conformitate cu Global Recycled Standard. De asemenea, este aprobat World Rugby, ceea ce îl face o alegere potrivită pentru jocul la club.
Protecții țintite pentru zonele cheie ale părții superioare a corpului
Compresie ușoară pentru susținere în timpul jocului
Construcție ergonomică pentru a urma mișcările
Inserție tehnică pentru o gestionare mai bună a umidității
Model aprobat World Rugby pentru rugby de club
Referință: GIL21P001