Dimensiune: 10 x 32" x 6" (305 x 82 x 15cm)
Distracție și calitate de top la un preț accesibil
X2 face parte din noua gamă accesibilă de la X Paddle Boards, creată pentru a oferi paddleboarduri competitive, de calitate excelentă, sub 300 de euro, destinate începătorilor și intermediarilor care doresc să progreseze rapid.
Colorat și vizual atrăgător, X2 este ideal pentru cei care caută un mod eficient de a progresa în paddleboarding cu un pachet complet și accesibil.
Ideal pentru început
X2 a fost construit cu un volum generos care îi conferă o stabilitate excelentă pe toate tipurile de apă – mare, lac sau râu.
Este perfect pentru începători care doresc o placă ușor de utilizat și stabilă pentru a sta rapid în picioare și a începe să vâslească, indiferent de greutate.
Dacă este prima dată când urci pe un paddleboard, X2 îți va oferi rapid încrederea necesară.
Ușor de progresat
X2 oferă un alunecare excelentă care va sprijini utilizatorii ce doresc să evolueze pe termen lung.
Taie apa fără probleme de la primele mișcări și datorită rigidității sale, minimizează rezistența, facilitând excursiile și plimbările lungi.
Construcție
În ciuda prețului său accesibil, X2 este realizat cu materiale premium – PVC monostrat și tehnologie dropstitch, asigurând o excelentă rezistență la șocuri și abraziune.
Finisajele sunt îngrijite, cu lipituri perfecte, inele integrate pentru atașarea unui scaun de caiac și un pad antiderapant de calitate.
În concluzie
Un paddleboard superb și extrem de versatil la un preț aproape imbatabil.
X2 va încânta pe oricine caută cel mai bun raport calitate/preț pentru a descoperi acest sport și a progresa fără să investească o avere.
Avantaje principale:
Ideal pentru începători datorită stabilității
Bine echipat
Construcție solidă și de calitate
Convertibil în caiac
Alunecare excelentă
Ușor
Pachet complet care include:
Placă
Pagaie
Leash
Pompă
Rucsac
Kit de reparație